Haber

Depremzedelere yardım için Almanya’dan Türkiye’ye hava köprüsü kuruldu

Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Almanya’dan Türkiye’deki depremzedelere yardım malzemesi ulaştırmak isteyenler için hava köprüsü kuruldu.

Almanya’da hava ve kara taşımacılığı ile lojistik alanlarında faaliyet gösteren SunExpress Havayolları, DPD, FIEGE, time:matters ve Lufthansa Kargo şirketleri, depremzedelere yardım ulaştırmak için iş birliği yaptı.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre Almanya’da vatandaşların bağışlayacağı yardım malzemeleri hava köprüsü ile ihtiyaç sahipleri için ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Şirketler konuyla ilgili yaptıkları ortak açıklamada, SunExpress’in sadece yardım taşıma amacıyla 20 Şubat’tan itibaren Frankfurt’tan Antalya’ya haftada 2 kez Pazartesi ve Salı günleri düzenli kargo seferleri düzenleyeceğini ve gerekli özel ilgili mercilerden izin alınmıştır.

HAVA KÖPRÜSÜ NASIL ÇALIŞACAK?

Hava köprüsü ile bin ton ekipmanın taşınmasının hedeflendiğini kaydeden firmalar, hava köprüsünün işletilmesine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Deprem mağdurlarına yardım göndermek isteyenler, 20 Şubat Pazartesi gününden itibaren Almanya genelinde 7 bin 500 noktada hizmet veren kargo şirketi DPD-Shops’a 20 kilograma kadar yardım malzemelerini teslim edebilirler. nakliye şirketleri FIEGE, lojistik şirketi time:miss uyarınca Lufthansa Cargo aracılığıyla.

Daha sonra SunExpress, malzemeleri Frankfurt Havalimanı’ndan Antalya Havalimanı’na taşıyacak. Malzemeler afet bölgelerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Çelebi ve DSV firmaları tarafından taşınacak.

Türkiye’ye gönderilecek yardım paketlerine yapıştırılacak etiketler www.wir-helfen-gemeinsam.de adresinden ücretsiz olarak indirilebilir. Yeni ihtiyaç duyulan malzemelerin listesi de birebir sitede yayınlanacak.” (DW Türkçe)

habersolhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu