Teknoloji

Mayıs ayının ikinci haftasında çıkacak PC oyunları: 8-14 Mayıs 2023

 
Mayıs ayında çıkacak PC oyunlarıyla devam ediyoruz. Bu listemizde Mayıs ayının ikinci haftasında çıkacak olan oyunlara göz atıyoruz. Liste 8-14 tarihlerini kapsıyor.
 
– Darkest Dungeon II (8 Mayıs: zindan tabanlı, sıra tabanlı taktikler, rol yapma)
 
 
Red Hook Studios tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan zindan tabanlı, sıra tabanlı taktik rol yapma oyunu Darkest Dungeon II, 8 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. sıra tabanlı aksiyon dövüş sistemi ile kendi takımımızı kurabilecek ve bu grupla birlikte karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışabileceksiniz. Oyundaki her grup üyesinin farklı becerileri ve farklı silahları olacak. Bu ekip üyelerini en iyi şekilde kullanmaya başlayacağız ve en iyi biçimde düşmanları yenerek ekip üyelerini hayatta tutmaya çalışacağız.
 
Takım oluşturmanın çok değerli olduğu bu yapıda farklı karakterleri kadroya katabileceğiz ve etrafımızda bulduğumuz objelerle grubumuzu donatabileceğiz. Oyunda farklı türde silahlar ve bonuslar olacak. Bu bonusları ve silah çeşitlerini kendi takımımızda kullanıp grubumuzda bu karakterleri güçlendirebileceğiz. Bu sayede düşmanlara karşı daha güçlü çıkabileceğiz ve hayatta kalmamız mümkün olacaktır.
 
Farklı bölgelere reel göç yapabileceğiz.
 
 
Oyunda farklı bölgelere hatasız adım atabileceğiz, bu bölgeleri keşfedebileceğiz ve yeni karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Oyunda her zaman kendimizi bir aksiyonun içinde bulabileceğiz ve kendimizi düşmanlarla çatışma halinde görebileceğiz. Oyunda yine zindan tabanlı bir yapı karşımıza çıkacak. Zindan tabanlı bu yapı içerisinde farklı zindanlarda hatasız gezinebileceğiz, bu zindanları keşfedebileceğiz ve bu zindanların gizemlerini ortaya çıkarabileceğiz. Oyunda bu zindanlarda farklı tehlikeler olabiliyor ve bu tehlikeleri aşmak bizim işimiz olacak.
 
Farklı düşman türleri olacak
 
Oyunda farklı tipte düşmanlar olacak ve bu tip düşmanların her birinin kendine has becerileri ve özellikleri olacak. Bu marifet ve özellikler karşısında kendimize bir strateji belirleyeceğiz ve diğer sıra tabanlı taktik oyunlarda olduğu gibi kendimize bir saldırı planı oluşturabileceğiz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda her karakterin farklı özellikleri ve silahları olacak. Bu silahları ve özellikleri kullanmak tamamen bizim işimiz olacak. Oyunda her oyuncu farklı bir taktik uygulayabilecek ve kendi strateji ve planlarını oluşturabilecek.
 
Standart ve özel saldırılar
 
 
Oyunda kendimize bir set kurabileceğiz. Bu sete farklı karakterler alabiliriz. Oyunda ekibimizdeki karakterler ile birlikte düz saldırılardan özel baskınlara kadar farklı aksiyon şemalarını kullanıp düşmanların üzerine yağdırabileceğiz. Oyunda kullandığımız standart saldırılardan özel saldırılara kadar kullanabileceğimiz birçok yetenek olacak. Bu yeteneklerle birlikte düşmanları kolayca ve tek hamlede alt edebileceğiz.
 
Büyük tehlike ve tehditlerin olduğu üretimde kendimize ait bir aracımız olacak. Bu araç ile farklı bölgelere hatasız seyahat edebileceksiniz ve araçta doğal olarak ekibimizden üyeler olacak. Bu araç ile birlikte ilerleyebileceğimiz, farklı bölgelere hatasız gidebileceğimiz ve bu bölgelerin keşfini tamamlayabileceğiz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda karanlık bir atmosfer ve tema bizleri bekliyor olacak. Bu karanlık ve karanlık atmosferde yolumuzu bulmaya çalışacağız ve bu temanın tadını çıkarabileceğiz.
 
Amacımız bu dünyadaki lanetli düşmanları ortadan kaldırmaktır.
 
 
Lanetli düşmanların yer aldığı bu oyunda iskeletlerden yaratıklara kadar pek çok düşman türü karşınıza çıkacak. Onları yenmek için çeşitli saldırılar yapabileceğiz ve bu atılımlarla birlikte bu düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Amacımız bu tehdit ve tehlikeleri bu dünyada ortadan kaldırmak olacaktır. Survivor grubumuz ile beraber ilerleyeceğimiz macerada güçlü bir yapı bizleri bekliyor olacak. Bu nedenle oyunda çeşitli stratejiler kurmamız ve kendi aksiyon şemamızı belirlememiz gerekecek.
 
Sıra tabanlı taktiksel rol yapma ögelerinin yer aldığı bu oyunda her karakterin yetenek ve istatistiklerini artırabileceğiz ve bu yükseltme ile düşmanlara karşı daha güçlü bir formda gelebileceğiz. Oyunda takımımızda maksimum dört karakter olacak ve bu dört karakter ile birlikte yolumuza devam edebileceğiz. Oyunda karakterler sıra sıra ve arka arkaya karşımıza çıkacak ve düşmanlar bu formda karşımıza çıkacak. Her karakterle sırayla saldırımızı gerçekleştirebilecekler ve hayatta kalan son takım bu savaşı kazanacak.
 
Çeşitli eşyalar, silahlar ve yaratıcılık bulunacak
 
 
Oyunda derin stratejilere sahip bir aksiyon sistemi olacak. Aksiyon sisteminde karşımıza çıkan düşmanlara karşı özel saldırılar yapabileceğiz ve bu çabamız sırasında çeşitli obje ve eşyaları kullanabileceğiz. Özel objeler ve eşyalar ile direkt olarak raid gücümüzü yükseltebileceğiz ve statlarımızı oldukça yükseltebileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli eşyalar, silahlar ve beceriler olacak. Tüm bu unsurları kullanmak da stratejimize göre değişiklik gösterecektir.
 
Oyunda gerçek hayatta farklı bölgelere ilerleyeceğiz ve her bölgeye ilerlediğimizde farklı seferlere ve aksiyona geçiş yapabileceğiz. Oyunda geçiş yaptığımız bu aksiyon sistemi ile her seferinde yarım saatten fazla sürmesi beklenecek. Geliştirici gruba göre her sefer yarım saatlik bir süreyi kapsayacak ve bu süre zarfında burada seyahat ederek düşmanları yenebilecek, buranın keşfini tamamlayabilecek ve burada yeni eşyalar bulabileceksiniz.
 
Yakınlık ve bağ sistemi
 
 
Darkest Dungeon II’de bizlere sunulacak olan farklı oyun mekanikleri de bulunuyor. Bu oyun mekaniklerinin ortasında ise yakınlık sistemi dikkat çeken detayların başında yer alıyor. Bu yakınlık sistemi sayesinde, yolculuğumuz boyunca ilerledikçe kahramanlar arasında bir bağ kuruluyor. Bu bağ ile yakınlık daha da artar ve karakterler arasındaki diyaloglar da bu bağ sistemine ve yakınlık sistemine göre değişiklik gösterir. Oyunda her karakter kendi ortasında bir sinerji yakalayıp bağ kurabiliyor ve bu sinerji ve bağ sistemi ile birlikte düşmanların karşısına daha güçlü bir şekilde çıkabiliyoruz.
 
Karakterlerin gerilimini azaltmak gerekecek.
 
Oyundaki her karakterin kendi gerilimi ve sınır seviyesi bulunuyor. Her karakterin kendi diyaloğu, hikayesi ve daha fazlası vardır. Bu nedenle tüm bunları organize etmek ve sabit tutmak biraz sorun olabilir ama grup içi uyum sayesinde bu gerilimi ve zorluğu aşmaya çalışıyoruz. Oyunda farklı küçük dinamikler var ve bu oyunda küçük detaylar çok değerli. Çünkü bu detaylara dikkat etmezsek oyunda karşımıza çıkan düşmanlar bizi kolaylıkla yenebilir ve biz de onlara karşı bir yenilgi yaşayabiliriz.
 
Dinlenme sistemi ile gerginlik azaltılabilir
 
 
Oyunda yukarıda bahsettiğim moral sisteminin yanı sıra yorgunluğumuzu atabileceğimiz bir dinlenme sistemi de bulunuyor. Bu dinlenme sistemi ile birlikte karakterlerin gerilimini azaltıp o yükü bir şekilde hafifletebiliyoruz. Bu dinlenme sistemi sayesinde bir hana geçip bu handa dinlenebiliyoruz. Bu dinlenme sayesinde karakterlerimizin gerilimini atabiliyoruz. Oyunda dinlenmek çok değerli çünkü karakterleri hep bir savaşın içine sokarsak ve onlar da kendilerini hep bir çabanın içinde bulursa gerilim oranı artabilir ve bu karakterin ya da karakterlerin umutları tükenebilir.
 
Yine Darkest Dungeon II’de her bölgenin kendine has teması ve düşman şekli bulunuyor. Oyunda beş farklı bölge var ve bu beş farklı bölgede gidip gelebiliyoruz. Bu bölgelerin her birinin kendi düşmanları ve atmosferi vardır. Bu atmosferi ve düşmanları keşfetmek, etraftaki gizemleri ortaya çıkarmak tamamen bizim işimiz.
 
 
Kısacası bize karanlık bir atmosfer sunan bu sıra tabanlı taktik rol yapma oyununda kendi kendimize bir takım oluşturabilir, bu takım ile farklı zindanları ve bölgeleri keşfedebilir, takımımızdaki karakterleri geliştirebilir ve istatistiklerini yükseltebiliriz. Bu tarz sıra tabanlı aksiyon oyunlarını seviyorsanız, Darkest Dungeon II’ye göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
 
– Cook Serve Forever (8 Mayıs: aşçılık, yönetim, strateji)
 
 
Vertigo Gaming Inc. ekibi tarafından geliştirilen ve yayınlanan yemek pişirme, yönetim, strateji oyunu Cook Serve Forever 8 Mayıs’ta geliyor. Seyyar satıcı olacağımız bu oyunda farklı yemekler yapıp daha çok müşteri çekebileceğiz ve daha çok para kazanabileceğiz. Oyunda karakterler ile diyaloğa girebileceğiz, bu karakterlerin ne istediğini öğrenip ona göre hizmet verebileceğiz. Ne kadar çok hizmet verirsek ve o kadar çok satış yapabilirsek, yeni öğelerin ve becerilerin kilidini o kadar çok açabileceğiz.
 
Oyunda strateji ve zaman yönetimi unsurları olacak. Müşteriler uzun süre bekletilmemeli, doğal olarak müşterilere hızlı bir şekilde hizmet sunulmalıdır. Oyunda bir aşçı olarak yer alacaksınız ve müşteriler çok çeşitli yiyecekler isteyecek ve biz de bunları yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Oyunda en uygun sokak satıcısı olmak için çaba göstereceğiz ve bu oyunu ister tek kişilik ister yerel co-op olarak oynayabileceğiz.
 
Pek çok farklı oyun modunun yer aldığı bu yapıda tek oyuncu olarak oynarsak tek başımıza ilerleyip çeşitli görevleri yerine getirebileceğiz. Arkadaşımızla birlikte oynamak istersek, onunla birlikte yemek pişirebilir, müşterilere hizmet verebilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Oyunda yerel bir co-op oyun modu var. Ne yazık ki, diğer oyuncularla oynamıyor, bu yüzden arkadaşınızı oyunu oynamaya davet etmeniz ve bu oyunu bölünmüş ekranda oynamanız gerekiyor.
 
 
Serinin yeni oyunu diyebileceğimiz bir yapımda yeni maceralara atılacak, yeni maceralara atıldıkça yeni tanımların kilidini açabileceğiz ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Oyunda arka planda bir hikaye anlatılacak ve biz de bu kıssa kapsamında çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışacağız. Oyundaki görevleri yerine getirirken ise karakterlerle yani müşterilerle diyaloğa girebileceğiz, onlarla sıkı bağlar kurabileceğiz ve ne istediklerini öğrenmeye çalışacağız.
 
Başarıya ulaşmak için her zaman uğruna çaba göstereceğiniz oyunda sokak yemeklerinde ustalaşmaya çalışacağız, yemek yapmaya ve en güzel yemekleri yapmaya başlayacağız. Geliştirici ekip bu oyuna benzer bir oyunu daha önce yapmış ve serinin yeni oyunu olarak değerlendirebiliriz. Geliştirici ekip daha önce Cook, Serve, Delicious oyununu bizlere sunmuştu ve bu oyun oldukça fazla satmış ve birçok oyuncu tarafından oynanmıştı. Bariz bir başarıya imza atan bu yapımın ardından yeni bir oyun geliyor. Bu oyunun daha fazla mekanik, daha fazla içerik ve daha fazla özellik içermesi bekleniyor.
 
 

Başarılı bir aşçı olmamız gereken bu yapımda arka planda yukarıda da bahsettiğim gibi bir hikaye anlatılıyor ve bu hikayenin dramatik olacağı belirtiliyor. Oyunda bir yandan görevleri yaparken bu hikayeyi yaşayabiliyoruz. Oyunda yine yan görevler bulunuyor. Bu yan görevleri yaparak daha fazla puan ve para kazanabiliriz.

Kazandığımız bu içerik ile yeni görevler üstlenebiliyoruz. Oyunda yemek pişirebilir, yeni teknikler öğrenebilir ve her zaman müşterilere hizmet verebiliriz.
 
Oyunda yeniden pişirebileceğimiz ve sokak lezzetlerine farklı bir boyut katabileceğimiz çeşitli objeler ve eşyalar bulunuyor. Bu nesne ve öğelerle yeni içerikler yayınlayabilir, yeni tanımların kilidini açabilir ve müşterilere farklı sokak tatları sunmaya başlayabiliriz. Oyun içerisinde kullanabileceğiniz baharatlar, çeşniler, ana yemekler ve dahası bizleri bekliyor olacak. Bunları harmanlayıp müşteriye sunmak ve yemek haline getirmek bizim işimiz olacak.
 
Geliştirici ekibe göre oyunda onlarca saatlik içerik bizleri bekliyor olacak. Bu zaman diliminde oyunu oynayabilecek, hikayenin sonuna ulaşabilecek ve yeni yeni tanımların kilidini açabileceğiz. Oyunda yeniden kullanabileceğimiz yüzlerce malzeme olacak ve bu malzemeleri kullanmak tamamen bizim işimiz olacak. Oyunda kullanacağımız malzemeler ile yeni tanımlar ortaya çıkarabileceğiz ve müşterilerimize daha iyilerini sunabileceğiz. Dinamik pişirme sistemi sayesinde yemeklerle bizzat ilgilenebileceğiz ve bu yemekleri müşteriye bizzat sunmaya başlayacağız.
 
 
Pek çok farklı pişirme tekniği ve üretim tekniğini içeren bu oyunda dinamik pişirme sisteminin sınırlarında bir aşçı olacak, sokaktaki müşterilere yeni tatlar sunacak ve daha fazlasını yapacağız. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda arka planda bir hikaye anlatılacak ve bu hikayeyi ister tek kişilik isterseniz de co-op olarak oynayabiliyoruz. Arkadaşımızla tüm hikayeyi oynayabileceğiz ve oyunun sonuna kadar arkadaşımızla birlikte ilerleyebileceğiz. Co-op modunda ise yukarıda belirttiğim gibi oyunu sadece yanımıza davet ettiğimiz arkadaşımızla bölünmüş ekranda oynayabileceğiz yani online olarak diğer oyuncularla oynayamayacağız.
 
Seslendirilen bir hikâye içeriğinin yer aldığı bu oyunda bizlere dramatik bir hikâye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında hayat hikayemizi öğrenip buralara nasıl geldiğimizi dinlemeye başlayacağız. Farklı özgün müziklerin de yer aldığı bu yapımda arka planda bu müzikleri dinleyebileceğiz ve kendimizi oyuna daha uygun şekilde adapte edebileceğiz. Müzik oyunda çok yer kaplayacak ve müzik sayesinde bir yandan yemek pişirip diğer yandan bu yemekleri müşterilere servis edebileceğiz.
 
 
Cook Serve Forever’da yukarıda da belirttiğim gibi farklı müşterilerle karşılaşabileceğiz, müşterilerle yani karakterlerle etkileşime geçebileceğiz ve onlarla her zaman diyalog kurabileceğiz. Onlarla ne kadar çok konuşursanız, o kadar çok sohbet edebileceksiniz ve sohbet bir süre sonra derinleşecektir. Müşterilerle sıkılaşıp bağ kurabileceğiz ve müşterilerimizle görüşmemizi asla kesintiye uğratmayacağız. Bu nedenle müşterilerle ne kadar çok ilgilenirsek, onların gözünde o kadar iyi olur ve onları kendi profesyonel seviyemizde yükseltebiliriz.
 

Çekici karakterler, çekici bir hikaye ve içerik bu renkli yapımda bizleri bekliyor olacak. Bu üretimi her zaman çıkış yaptığı gibi birlikte deneyebileceğiz.

Strateji ve yönetim öğeleri içeren bu yemek pişirme oyunu 8 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu tarihin prestijiyle çıkacak olan bu oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Ne yazık ki, oyunun şu anda bir demo sürümü yok. Demo versiyonu olmadığı için rastgele deneme fırsatı yakalayamadık. Bundan dolayı oyun çıktığında direkt olarak bu yapıyı deneyebileceğiz.
 
 
Öte yandan oyunun Türkiye’deki fiyatı da bilinmiyor ama çıktığı gün Türkiye’deki fiyatı kesin olacak ve oyunu bütçemize göre alabiliriz. Bunun gibi strateji ve yönetim öğelerini harmanlayan yemek pişirme oyunlarını seviyorsanız, geliştirici ekibin çıkardığı oyunu daha önce oynadıysanız veya yeni bir macera için yaratılmak istiyorsanız bu yapıma göz atabilir ve hediye edebilirsiniz. bir şans.
 
– Sonbahar Ortası (9 Mayıs: aksiyon, macera, rol yapma)
 
 
Team Midautumn tarafından geliştirilen ve ekip tarafından yayınlanacak aksiyon, macera, rol yapma oyunu Midautumn, 9 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bizlere renkli bir dünya sunacak olan bu yapımda, ilgi çekici karakterler, çekici sanat tarzı ve dahası bizi bekliyor olacak. Oyunda renkli karakterler ve renkli bir dünya olacak ve bu renkli dünyada farklı maceralara atılabileceğiz. Oyunda bir karakteri kontrol edecek ve arka planda bize bir hikaye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında büyük maceralara atılıp farklı düşmanları ortadan kaldırabileceğiz.
 
Oyunda renkli bir sanat tarzı olacak, piksel grafiklerle birlikte harika maceralara atılacak ve bu maceralar kapsamında çeşitli zindanlara gerçek bir adım atabileceğiz. Sonbahar Ortası’nda ziyaret edebileceğiniz çeşitli alanlar olacak ve bu alanlarla birlikte etkileşim kurabileceğimiz çeşitli karakterler olacak. Oyunda farklı karakterlerle konuşacağız ve onlarla sohbet edebileceğiz.
 
Oyunda aksiyon ve rol yapma ögeleri bizlere sunulacak, bir yandan macera ögeleri harmanlanacak ve kendimizi zindan temelli bir yapının içinde bulabileceğiz. Oyunda farklı ruhları ve kötü düşmanları yeniden yenmeye çalışacağız ve bu dünyaya musallat olan tehlikeleri ortadan kaldırmaya başlayacağız. Oyun birçok farklı bölgeye ilerleyecek ve bu bölgelerin her birinin kendi teması ve yapısı olacak. Bu alanlarda gizlenen tehlikeleri tamamen ortadan kaldırmak için yola çıkacağız.
 
 
Oyunda bir karakteri kontrol edip bu karakter kapsamında çeşitli becerilerde ustalaşacağız ve bu becerilerle birlikte düşmanları öldürebileceğiz. Oyun, hızlı bir şekilde kaçma, düşmanlara büyü yapma ve yakın dövüş saldırıları yapma becerisine sahip olacak. Dilerseniz bu saldırı tarzlarını harmanlayabileceğiz, çeşitli kombolar oluşturabileceğiz ve düşmanları bir anda ortadan kaldırabileceğiz.
 
Bir yandan gençlik temasını sunan bu yapımda arka planda bize bir hikaye anlatılacak ve bu kısacık bağlamda kendimizi dinlendirici bir ortamda bulmamız mümkün olacak. Çünkü oyundaki karakterler ve konuşmalar gençlik yıllarının temasını bizlere aktarıyor ve kendimizi arkadaşlarımızla birlikte oynarken bulabiliyoruz.
 
Oyunda farklı dünyalar var ve bu dünyalar arasında geçiş yapabiliyoruz. Oyunda normal bir şekilde dolaşıp toz alabileceğimiz bir yer varken bir yandan da ruhlar alemine geçebiliyoruz. Ruhlar dünyasında kötü ruhlar vardır ve burada çeşitli tehlikeler bizi beklemektedir. Bundan dolayı oyunda bu Ruhlar Diyarını temizlemeye başlıyoruz ve buradaki tehlikeleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda kendimizi sürekli zindanlarda bulabiliyoruz ve amacımız bu zindanları tamamen temizlemek. Oyunda farklı zindanlar atılabiliyor ve her zindanın kendine has yapısı, düşman türleri ve teması bulunuyor. Bu nedenle bu zindanları keşfetmek, bu zindanları keşfetmek ve bu zindanlardaki gizemleri eksiksiz bir şekilde ortaya çıkarmak bizim işimiz. Bu yüzden kendimizi her zaman zindanlarda bulabilir ve bu yüzden ustalaşabiliriz.
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli marifetler ve silahlar var ve bu becerileri kullanmak her oyuncuya göre değişiklik gösterebiliyor. O bir koruyucu olarak oyundadır ve bir koruyucu olarak amacımız insanlığı tehlikelere karşı korumak ve çevreyi bu tehlikelerden tamamen arındırmaktır. Oyunda farklı dünyalar olduğundan, bu dünyalara geçiş yaparak daha fazla hikaye içeriği ortaya çıkarabileceğimizden ve bu şekilde hikayeyi ilerletebileceğimizden bahsetmiştim. Yani oyunda sıradan bir dünya ve ruhlar âlemi bulunuyor. Yeter ki bu ruhlar dünyasına geçelim, hikayeye ilerleyip hikayenin içeriğini bu dünyada deneyimleyebiliriz.
 
Sonbahar Ortası’nda çevreyi keşfetmek çok değerlidir. Çünkü bu ortamı keşfederek hem çeşitli gizemleri açığa çıkarabilir hem de yeteneklerimize yetenek katabiliriz. Oyunda sağda ve solda çeşitli itemler bulabiliyoruz ve bu itemler ile kendimizi güçlendirip yeni silahlara sahip olabiliyoruz. Oyunda hem karakterimizin yeteneklerini artırabiliyoruz hem de istatistiklerini yükseltebiliyoruz. Bir yandan karakterimizi güçlendirip yeni silahlar edinebileceğimiz bu oyunda çeşitli zindanlara dalabiliyor ve bu zindanları tamamen temizleyerek düşmanlardan temizleyebiliyoruz. Oyunda ilerledikçe yeni karakterler keşfedebilir ve yeni becerilerin kilidini açabiliriz.
 
 
Oyunda ne kadar çok zindan temizlersek, o kadar çok özelliğin ve yaratıcılığın kilidini açabilir ve bu şekilde yeni silahlara erişebiliriz. Bu nedenle oyun içerisinde kendimizi her zaman zindanları temizlerken bulabilir ve hikayenin gidişatını bu şekilde etkileyebiliriz. Bu zindanlarda farklı karakterlerle karşılaşabiliyor ve bu karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz.
 
Renkli bir sanat tarzına sahip bu oyunda alışılagelmiş düşmanların yanı sıra işveren savaşları da bulunuyor. Boss savaşlarının normal savaşlardan daha güçlü ve daha zor olabilmesi adettendir. Bundan dolayı oyunda kendi marifetlerimize hakim olmamız ve bu formda işverenleri yenmemiz gerekiyor. İşveren savaşlarında her zaman hızlı hareket etmek ve saldırılarına karşı çıkmak gerekiyor. Saldırdığı anda gerçek zamanı koruyarak saldırımızı gerçekleştirebiliyoruz ve bu işvereni daha kısa sürede yenmeye çalışıyoruz. Bundan dolayı bu işveren savaşlarının oyunda büyük yer tuttuğunu söyleyebilirim.
 
 
Oyunda farklı atmosferler ve farklı düşman türleri bizleri bekliyor olacak. Karanlık bir atmosferden güneşli bir güne gerçek bir geçiş yapabileceğimiz bu oyunda farklı ortam türleri bulunuyor. Bu ortamlar ile büyük bir tehlike içinde olduğumuzu anlayabilir ve bu tehlikeyi aşmak için büyük çabalar sarf edebiliriz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda iki farklı dünya var: Biri içinde bulunduğumuz dünya, diğeri ise ruhlar dünyası. Ruhlar dünyasına adım attığımızda hikayenin gidişatını görebilir ve her gittiğimizde atmosferin değiştiğini hissedebiliriz. Oyunda her bir ruh alemine girdiğimizde yağmur yağdığını görebiliriz veya çevremde güneşli olduğunu deneyimleyebiliriz. Yani ruhlar alemine her gidişimizde atmosfer ve tema değişiyor diyebilirim.
 
 
Aksiyon ve rol yapma ögeleri içeren bu yapımın 9 Mayıs’ta Steam üzerinden PC platformuna çıkması bekleniyor. Oyun ilk etapta erken erişim versiyonu olarak bizlere sunulacak ve bu süreçte geri bildirimler değerlendirilecek. işlem. Erken erişim sürümü, tam sürümde yer alacak pek çok özelliğe sahip olmayacak ancak kademeli olarak yeni güncellemelerle erken erişim sürümü geliştirilecektir. Bu stilistik aksiyon rol yapma oyunlarını seviyorsanız ve bir yandan da piksel grafikli yapımları oynamayı seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Oyunun ise şu an için bir demo versiyonu bulunmuyor. Bundan dolayı oyunu çıktığı gün oynayabilecek ve deneyimleyebileceğiz.
 
– Mechabellum (11 Mayıs: strateji, simülasyon, taktikler, savaş)
 
 
Game River tarafından geliştirilen ve Paradox Arc tarafından yayınlanan bir strateji, simülasyon, taktik, savaş oyunu olan Mechabellum, 11 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bilim kurgu temalı bu taktiksel savaş oyununda kendi oyunumuzu üretebileceğiz. birlikler ve bu birlikler ile düşmanların karşısına çıkıp kendi birliklerimizi istediğimiz gibi yönlendirebileceğiz. Oyunda gelecek teması bizlere aktarılacak ve bu bağlamda çeşitli bölgeleri ele geçirmeye ve kendimizle ilgili bu bölgeleri kolonileştirmeye çalışacağız. Yani bu oyunda asıl amaç o bölgelere hakim olmak olacak.
 
Oyun içerisinde yer alacağımız bu taktiksel savaşlarda farklı bölgelere hatasız adım atabileceğiz, bölgelerin yapılarından faydalanabileceğiz ve her bölgenin kendine has yapısı olacak. Bu bölgelerde kendimize en uygun açıklıkları bulmaya çalışabileceğiz, arazi yapısından yararlanmaya başlayacağız ve o yapıya göre çeşitli taktiklerde birliklerimizi devreye sokabileceğiz.
 
Tek oyunculu ve çevrimiçi PvP
 
 
Oyun her zaman hem tek oyunculu hem de çevrimiçi PvP modunu içerecektir. Bu modların ortasında geçiş yapabileceğiz ve istediğimiz modda düşman veya oyuncularla karşılaşabileceğiz. Tek oyunculu modda yapay zekaya karşı çıkıp onların birimlerini ve bölgelerini ele geçirmeye çalışabileceğiz. Böylece tek oyunculu bir deneyim elde etmeye başlayacağız. Öte yandan online yerine moda geçersek bir harita üzerinde diğer oyuncularla karşılaşabileceğiz ve en hızlı gelişen ve en hızlı birim üreten kişi karşı atak yapabilecek ya da kendini savunabilecek. Bu üretimde bu strateji biçimini deneyimleyebileceğiz.
 
Öte yandan oyunculara karşı çıkabileceğimiz bir oyunda, arkadaşlarımızı yanımıza davet edebileceğiz ve diğer oyunculara karşı tek vücut olarak mücadele edebileceğiz. Yani oyunda online co-op oyun modu olacak. Bunun yanı sıra online co-op oyun kapsamında yakın arkadaşlarımızı da yanımıza çağırıp onlarla rekabet edip onlara güç gösterebileceğiz.
 
Uzak gezegenlere odaklanan bu strateji taktiksel eylem, bir gelecek ve bilimkurgu temasına sahip olacak. Bu bilim kurgu teması kapsamında çeşitli robotlar üretebileceğiz ve bu robotları düşmanlara karşı en uygun şekilde kullanmaya çalışacağız. Oyunda devasa bir robot ordusu oluşturmaya ve bu robot ordusu ile kendimize çeşitli koloniler oluşturmaya başlayacağız. Oyunda ürettiğimiz bu robotlar ile birlikte füze ve roket fırlatabileceğiz ve düşmanlara karşı hızlı bir baskın yapabileceğiz.
 
Her birimin kendi yapısı olacaktır.
 
 
Mechabellum’da farklı savaş birimleri olacak ve bu birimleri üretmek için çeşitli kaynaklar bulmamız gerekecek. Etrafta çeşitli kaynaklar bulabileceğiz ve düşmanlarla daha etkin bir şekilde savaşmak için yeni birimler üretebileceğiz. Her birimin kendine özgü yapısı, özelliği ve gücü olacaktır. Bu birimlerden faydalanmak için doğal olarak çalışma sistemlerini öğreneceğiz ve hangi birimin ne yaptığını bulmaya çalışacağız. Oyunda uzaktan füze gönderebilecek, roket fırlatabilecek ve makineli tüfeklerimizi ateşleyebileceğiz.
 
Mekanik ordular üretebildiğimiz bu strateji oyununda karşımıza büyük haritalar çıkacak. Bu büyük haritaları keşfetmek, tüm haritayı açıp neler olup bittiğini öğrenmek tamamen bizim işimiz olacak. Yukarıda belirttiğim gibi oyunda gelecek teması ile birlikte çeşitli gezegenlere savrulacağız ve bu gezegenleri keşfetmeye başlayacağız ve etrafı ne kadar çok keşfedersek o kadar çok kaynak toplayabileceğiz ve ardından daha hızlı geliştirebileceğiz.
 
Her strateji ve taktik oyununda olduğu gibi oyunda da asıl amacımız kendimize bir yer oluşturmak ve bu orduyu en yüksek sayıya çıkarmak olacak. Bu ordu ile birlikte düşmanlara karşı koyacağız ve onlara acımayacağız. Kendi ordumuzla birlikte düşman bölgelerine hatasız ilerleyebileceğiz ve ordumuzu istediğimiz gibi yönetip komuta edebileceğiz. Ayrıca düşman bölgelerini yağmalayıp ele geçirerek daha fazla kaynağımız olacak. Elde ettiğimiz kaynaklar ve ganimetlerle birlikte daha fazla birim üretebileceğiz ve robot ordumuza daha fazla yeni robot ekleyebileceğiz.
 
 
Yarattığımız bu robot ordusu ile bir çok oyuncu ile karşılaşacağız, onların stratejilerini çözmeye çalışacağız ve oyun içerisinde kendimizi her zaman bir şeyler üretirken bulabileceğiz. Stratejik ve planlı düşünmenin çok değerli olduğu bu oyunda diğer rakiplere karşı mücadele ederken elbette oyunda biraz da ustalaşmamız gerekecek. Bu normal, bu yüzden oyunu bir süre oynamamız gerekecek. Bu nedenle oyunda hızlı bir şekilde birim nasıl üretilir, en hızlı şekilde ordu nasıl kurulur sorularının cevaplarını öğrenmek çok değerli.
 
Oyunda oluşturduğumuz ordu ile birlikte düşmanların karşısına çıkıp kendi birimlerimizi özelleştirebileceğimiz gibi bu birimleri güçlendirebileceğiz. Yani oyun içerisinde elde edip ürettiğimiz bu robotların levellerini yükseltebileceğiz, levellerini yükselttiğimizde ise istatistiklerini ve güçlerini yükseltebileceğiz.
 
Oyunda farklı birimler olacak ve her birim farklı özelliklere sahip olacak. Bu birimlerin ortasında hızlı ve çevik bir robot olacak. Bu robot sayesinde düşmanların üzerine hızlıca gidebilecek ve düşmanları gafil avlayabileceğiz. Çeşitli üniteler üretebildiğimiz bu üretimde hızlı ve çevik makinelerden ağır robotlara kadar birçok farklı üniteyi üretebileceğiz ve bu üniteleri en verimli şekilde kullanmaya başlayacağız. Oyunda hangi birimi üretebileceğimiz, bu birimleri nerede ve nasıl kullanabileceğimiz tamamen bize bağlı olacak. Bu nedenle oyundaki taktik ve strateji detayları bizim kontrolümüz altında olacaktır. Buna göre kendimize bir strateji ve plan oluşturabileceğiz.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi Mechabellum hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu bir yapıya sahip olacak. Tabii öncelikle oyunu öğrenecek ve oyun üzerinde çeşitli stratejiler oluşturacak kadar tecrübe sahibi olmak için yapay zekaya karşı tek oyunculu modda oynamamız gerekecek. Bu nedenle öncelikle yapay zekaya karşı kendinizi savunmaya ve tek oyunculu modda yapay zekaya karşı çeşitli saldırılar gerçekleştirmeye odaklanacağız. Bundan sonra oyuna biraz alıştığımızda diğer oyunculara karşı online moda girip onlarla büyük anlaşmalar yapabileceğiz.
 
Muazzam mekanik orduları üretebildiğimiz bu oyunda, diğer oyuncularla savaşırken diğer oyunculara meydan okuyabileceğiz ve onların bölgelerini ele geçirmek için her zaman yeni birimler üretmeye başlayacağız. Düşmanlarla yüzleşmeye çalıştığımız oyunda kullanabileceğimiz silahların ortasında yangın bombaları, lazerler, roketler ve dahası yer alacak. Bu cephaneleri de ateşlemek tamamen bizim işimiz olacak ve bu şekilde düşmanları ortadan kaldırabileceğiz. Düşman birimlerini ne kadar hızlı ortadan kaldırırsak o kadar iyi olacak ve kendi ordumuzun kayıpları en aza indirilecektir.
 
 
Strateji ve taktik tecrübesi üst düzeyde olan Mechabellum, 11 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşacak. Bu tarz strateji ve taktik oyunlarını seviyorsanız ve geleceğin temalı yapımları seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda hem tek oyunculu hem de diğer oyunculara karşı yarışabileceğiniz çeşitli modlar bulunuyor.
 
– TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3 (11 Mayıs: yarış, simülasyon, motosiklet)
 
 
Raceward Studio tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanan yarış, simülasyon, motosiklet oyunu TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3, 11 Mayıs’ta geliyor. Gerçekçi bir yapıya sahip olacak bu motosiklet yarış oyununda kendimize bir meslek modu başlatabileceğiz ve bu meslek modu sayesinde gerçek anlamda basamakları tırmanmaya çalışacağız. Oyunda öncelikle oyuna alışmak için çeşitli alıştırma modları ve alıştırma modları olacak. Bu modlar sayesinde oyunun fiziğine ve yapısına alışmaya çalışacağız ve ardından büyük yarışlar ve meslekler moduna geçerek kendi mesleğimizi yazmaya başlayacağız.
 
Gerçekçi bir sürüş deneyimi
 
Motosiklet tutkunları için geliştirilen bu üretimde birçok farklı motosiklet yer alacak ve her motosiklete farklı kesimler ekleyebileceğiz. Motosikletimizi istediğimiz gibi özelleştirebileceğiz ve bu sayede daha uygun bir görünüme sahip olacağız. Ayrıca motosikletimiz ile birçok yarışa katılıp bu motosikletin modüllerini yükseltip değiştirebileceğiz. Oyunda birçok kesim satın alıp değiştirebileceğimiz çeşitli mekanikler olacak. Bu mekanikler sayesinde istediğimiz parçayı sığdırabileceğiz ve bu da motosikletin yüksek bir hıza sahip olmasını ve daha yeterli bir sürüş deneyimi elde etmesini sağlayacaktır.
 
 
 
Simülasyon öğeleri içeren TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3’te motorumuzu istediğimiz gibi yönlendirebilecek ve en iyi deneyimi elde etmek için yarışlara katılacağız. Gerçekçi bir yarış deneyimi yaşatmayı amaçlayan bu yapımda sürüş dinamikleri çok değerli olacak. Oyunda yer aldığınız sürece motosikletimizi devirmeden ve diğer motosikletlere çarpmadan yarışı tamamlamaya çalışacağız ve kazandığımız yarışlarla birlikte yeni modüllerin kilidini açabileceğiz.
 
Motosikleti ve biniciyi seçebileceğiz
 
Kolaydan zora doğru ilerleyebileceğimiz bu yapımda öncelikle kolay yarışlarla karşılaşacağız ardından yarışların zorluğu artacak ve bu zorluklarla birlikte kendimizi daha güçlü bir yarış deneyimi içinde bulabileceğiz. Oyunda farklı yarış pistleri olacak ve bu parkurlar içerisinde birçok yarışa katılıp bu yarışlar itibari ile şampiyonalara başlayabileceğiz. Oyunda kullandığımız motosikletten sürücüsüne kadar farklı seçimler yapabileceğiz ve bu sürücü ve motosiklet ile siz nasıl isterseniz büyük yarışlara dalabileceğiz.
 
 
Oyunda kazanabileceğimiz çeşitli unvanlar olacak ve unvanlar genellikle meslek modunda yükselme ve yarışları kazanma ile ilgili. Onları kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve diğer rakip oyunculara ve yarışçılara karşı kendinizi kanıtlamaya çalışacağız. Oyunda birçok farklı yarış olacak ve bu yarış türleri ile kendimizi daha düzgün gösterecek ve diğer oyunculardan daha fazla öne çıkmaya çalışacağız. Oyunda kazandığımız her yarışla birlikte itibarımızı daha da yaygınlaştırabileceğiz ve böylece diğer oyuncuların hakkımızda konuşmasını sağlayacağız.
 
Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi motosikletimizi ve hatta istersek şoförümüzü seçebileceğiz. Geliştirici ekibe göre oyunda 17 farklı sürücü ve 21 farklı motosiklet olacak. Bu motosikletler ve sürücüler arasından seçim yapabileceğiz ve onlarla birlikte çeşitli yarışlara ve şampiyonalara katılarak kendimizi göstermeye ve öne çıkmaya çalışacağız. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda farklı yarış pistleri olacak ve her yarış pistinin kendine has teması, yapısı ve rotasyonları olacak. Bu yapıya ve dönüşlere alışmak, yolun nasıl olduğunu öğrenmek bizim işimiz olacak.
 
Bu nedenle oyun içerisinde her parkuru birkaç kez deneyimlemek ve bu parkurlarda ustalaşmak gerekecektir. Ancak bu formda yarışları kazanabileceğiz ve ezberlediğimiz parkurlar sayesinde daha hızlı bir şekilde eforları kazanabileceğiz.
 
 
Oyunda tabii ki isabetli bir hızla virajlara girmek ve virajları gerçek bir şekilde geçmek için çeşitli atılımlar yapabileceğiz. Motorsikletimizi sağa sola yatırabileceğiz ama yatarak da çok fazla hareket etmemiz gerekmeyecek. Bu durumda hem sürücümüzün hem de motosikletin farklı yerlere hatasız gitmesine sebep olabileceğiz. Dolayısıyla oyunda gerçekçi bir sürüş dinamiği olacak. Gerçekçi sürüş dinamikleri ile birlikte televizyonda izlediğimiz olayı bu oyunda yaşamaya başlayacağız.
 
Farklı yarış pistleri
 
Geliştirici gruba göre oyunda 32 farklı yarış pisti bulunacak ve her parkurun kendine has yapısı ve özellikleri olacak. Her parkurdaki dönüşler farklı olacak ve bu parkurlarda ustalaşmak tamamen bizim işimiz olacak. Geliştirici ekibe göre oyunda 200 kilometreden fazla parkur uzunluğu olacak, bu parkurlarda istediğimiz gibi yarışabileceğiz ve bu parkurlarda istediğimiz gibi ustalaşabileceğiz. Oyunda yine aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli sürücülere sahip motosikletler yer alacak. Bu motosikletçiler ve sürücülerle birlikte mesleğimizi şekillendirip profesyonel basamakları tırmanabileceğiz.
 
 
TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3’te hızlı bir yarış deneyimi bizleri bekliyor olacak. Tabii hem gerçekçi bir deneyim hem de hızlı bir yarış atmosferi bizi içine çeken unsurlardan bazıları. oyunda bir meslek modu olun. Meslek modunda farklı görevler alabilecek ve mesleğimizde üst sıralara çıkabileceğiz.
 
Meslek modunda basamakları tırmanırken kazandığımız her yarışta yeni özelleştirmeler alabilecek ve motorumuzu güçlendirebileceğiz. Mesleki moda aslında her oyuncunun oynayacağı standart bir moddur.
 
Tek oyunculu ve çevrimiçi çok oyunculu deneyim
 
Oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu yapı yeniden gösteriliyor. Bildiğiniz gibi tek oyunculu mod, tek başımıza gidip meslek moduna girdiğimiz bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Çevrimiçi çok oyunculu mod ise diğer oyuncularla rekabet ettiğimiz ve diğer oyunculara kendimizi gösterdiğimiz bir mod. Bu modda dünyanın diğer yerlerinden oyuncularla rekabet edebilir, onlara kendi gücümüzü gösterebilir ve yarışlarda öne çıkmaya çalışabiliriz. Bu nedenle her iki modu da dilediğiniz gibi deneyebilir ve giriş yapabilirsiniz.
 
Haftalık yarışları ve aylık etkinlikleri içerir
 
 
Oyunda yeniden katılacağımız yarışların yanı sıra haftalık ve aylık etkinlikler de bulunuyor. Bu haftalık ve aylık etkinliklerle birlikte daha fazla yarışçı bu çabaya katılıyor ve bu etkinliklerden sonra kazanırsak daha fazla ödül ve içeriğe sahip olabiliriz. Oyunda bu haftalık ve aylık etkinlikler ekstra heyecan katıyor ve oyuna çeşitlilik getiriyor. Bu nedenle bu yarışlar ve etkinlikler çeşitlilik açısından oldukça değerlidir.
 
Profesyonel bir yarışçı olabileceğimiz bu oyunda gerçekçi bir sürüş deneyimi bizleri bekliyor olacak. Oyundaki her rotayı, her parkuru ve her dinamiği öğrenmek gerekiyor ama bu durumda usta bir yarışçı olarak bu yapımda yer alabiliyoruz.
 
 

TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3, 11 Mayıs’ta biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şu anda oyunun Steam sayfası açık ve dilerseniz Steam’deki istek listenize ekleyebilirsiniz. sayfasına gidin ve oyunun yayınlandığı gün bir bildirim alın. Oyun ise ön siparişe açıldı. Ön siparişler bölümünde iki farklı versiyon bulunuyor. Standart Sürüm 525 TL, Fan Edition 620 TL’den satışa sunuluyor. Dilerseniz hemen ön sipariş vererek oyuna sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler